Cart (1)
Close
-
SF Hit Design Present SF-126-B Series Salwar Suit in Black Colour
Qty: 1 ₹1,200.00
| WEIGHT | 1 KG |
| PRODUCT NAME | LAXURIA TRENDZ D.NO.1164-A SERIES |
| PRICE | ₹ 1,299 |
| SIZE | FULL STITCHED XL |
| TOP FABRIC | MUSLIN (SIZE XL-42") |
| BOTTOM FABRIC | RAYON EMBROIDERED (SIZE XL 36"-42") |
| DUPATTA FABRIC | CHINON |
| COLOUR | BLUE |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1 KG |
| PRODUCT NAME | LAXURIA TRENDZ D.NO.1183 SERIES |
| PRICE | ₹ 1,199 |
| SIZE | FULL STITCHED XL |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE EMBROIDERED (SIZE XL-42") |
| BOTTOM FABRIC | COTTON STRETCHABLE (SIZE XL 36"-42") |
| DUPATTA FABRIC | NAZMEEN |
| COLOUR | PISTA |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1 KG |
| PRODUCT NAME | LAXURIA TRENDZ D.NO.1180 SERIES |
| PRICE | ₹ 1,699 |
| SIZE | FULL STITCHED XL |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE EMBROIDERED (SIZE XL-42") |
| BOTTOM FABRIC | COTTON STRETCHABLE (SIZE XL 36"-42") |
| DUPATTA FABRIC | NAZMEEN |
| COLOUR | PINK |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1 KG |
| PRODUCT NAME | LAXURIA TRENDZ D.NO.1179 SERIES |
| PRICE | ₹ 1,450 |
| SIZE | FULL STITCHED XL |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE EMBROIDERED (SIZE XL-42") |
| BOTTOM FABRIC | COTTON STRETCHABLE (SIZE XL 36"-42") |
| DUPATTA FABRIC | NAZMEEN |
| COLOUR | LIME |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1 KG |
| PRODUCT NAME | SF-126-B SERIES |
| PRICE | 1200/- |
| TOP | FAUX GEORGETTE |
| BOTTOM | SANTOON |
| INNER | SANTOON |
| DUPATTA | NET EMBROIDERED |
| COLOUR | BLACK |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1 KG |
| PRODUCT NAME | ETHENA HIT DESIGN S-29-H SERIES |
| PRICE | ₹ 1,395 |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE HEAVY EMBROIDERED |
| BOTTOM / INNER FABRIC | HEAVY SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NAZNIN HEAVY EMBROIDERED WITH LACE |
| COLOUR | PINK |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1 KG |
| PRODUCT NAME | ETHENA HIT DESIGN S-29-G SERIES |
| PRICE | ₹ 1,395 |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE HEAVY EMBROIDERED |
| BOTTOM / INNER FABRIC | HEAVY SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NAZNIN HEAVY EMBROIDERED WITH LACE |
| COLOUR | LEMON |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1 KG |
| PRODUCT NAME | ETHENA HIT DESIGN S-29-F SERIES |
| PRICE | ₹ 1,395 |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE HEAVY EMBROIDERED |
| BOTTOM / INNER FABRIC | HEAVY SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NAZNIN HEAVY EMBROIDERED WITH LACE |
| COLOUR | SALMON |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1 KG |
| PRODUCT NAME | ETHENA HIT DESIGN S-29-E SERIES |
| PRICE | ₹ 1,395 |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE HEAVY EMBROIDERED |
| BOTTOM / INNER FABRIC | HEAVY SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NAZNIN HEAVY EMBROIDERED WITH LACE |
| COLOUR | BABY BLUE |
| SHIPPING | EXTRA |