Cart (2)
Close
-
Shree Fabs Present S-390 Series Net Salwar Suit in Thistle Colour
Qty: 1 ₹1,599.00
| WEIGHT | 1.2 KG |
| CATALOG NAME | ROSE S4 WEDDING COLLECTION A SERIES |
| PRICE | ₹ 1,349 |
| TOP | HEAVY FOX GEROGETTE EMBROIDERED WITH HANDWORK |
| BOTTOM | SANTOON |
| DUPATTA | HEAVY NAZMEEN EMBROIDERED |
| COLOUR | SALMON |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| CATALOG NAME | ROSE WEDDING COLLECTION S-88 SERIES |
| PRICE | ₹ 1,339 |
| TOP | FAUX GEORGETTE |
| BOTTOM | SANTOON |
| DUPATTA | NAZMEEN EMBROIDERED |
| COLOUR | CREAM |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| PRODUCT NAME | AFFAN CREATION D.NO.123 |
| PRICE | 1550/- |
| TOP | FAUX GEORGETTE |
| BOTTOM | SANTOON |
| INNER | SANTOON |
| DUPATTA | CHIFFON |
| COLOUR | AIR FORCE |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| PRODUCT NAME | HC D.NO.105-C SERIES |
| PRICE | 1249/- |
| TOP | PURE GEORGETTE (SIZE XL-42") |
| BOTTOM | JAM COTTON (SIZE XL 38") |
| INNER | SANTOON |
| SIZE | FULL STITCHED XL |
| COLOUR | WINE |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| PRODUCT NAME | HC D.NO.105-B SERIES |
| PRICE | 1249/- |
| TOP | PURE GEORGETTE (SIZE XL-42") |
| BOTTOM | JAM COTTON (SIZE XL 38") |
| INNER | SANTOON |
| SIZE | FULL STITCHED XL |
| COLOUR | RED |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| PRODUCT NAME | HC D.NO.105-A SERIES |
| PRICE | 1249/- |
| TOP | PURE GEORGETTE (SIZE XL-42") |
| BOTTOM | JAM COTTON (SIZE XL 38") |
| INNER | SANTOON |
| SIZE | FULL STITCHED XL |
| COLOUR | NAVY BLUE |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| PRODUCT NAME | VOL-4 ZIAAZ HIT D.NO.77773 |
| PRICE | ₹ 1450 |
| TOP FABRIC | MUSLIN COTTON WORK (XL SIZE) |
| BOTTOM FABRIC | COTTON STITCHED (XL SIZE) |
| DUPATTA FABRIC | NET PEARL |
| COLOUR | SKY BLUE |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| PRODUCT NAME | ANAYA LAWN 33 SERIES |
| PRICE | ₹ 1250 |
| TOP FABRIC | CAMBRIC COTTON EMBROIDERED |
| BOTTOM FABRIC | SEMI LAWN |
| DUPATTA FABRIC | TABBY SILK DIGITAL PRINT |
| COLOUR | RUBY PINK |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| PRODUCT NAME | ARFAA A-31 SERIES |
| PRICE | 1430 |
| SIZE | SEMI STITCHED |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE EMBROIDERED |
| BOTTOM FABRIC | HEAVY SANTOON WITH PATCH WORK |
| DUPATTA FABRIC | HEAVY NAZNEEN EMBROIDERED |
| COLOUR | BLACK |
| SHIPPING | EXTRA |