Cart (3)
Close
-
Hoor Tex Hit Design 17003-B Series Net Salwar Suits in Mellow Colour
Qty: 1 ₹1,600.00
| WEIGHT | 1 KG |
| CATALOG NAME | HOOR TEX HIT DESIGN 23019-E SERIES |
| PRICE | ₹ 1,097 |
| SIZE | SEMI-STITCHED |
| TOP FABRIC | GEORGETTE EMBROIDERED (STITCH UP TO 54" SIZE) |
| BOTTOM FABRIC | SANTOON |
| INNER FABRIC | SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NAZMEEN EMBROIDERED |
| COLOUR | NAVY BLUE |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1 KG |
| CATALOG NAME | HOOR TEX HIT DESIGN 23019-D SERIES |
| PRICE | ₹ 1,097 |
| SIZE | SEMI-STITCHED |
| TOP FABRIC | GEORGETTE EMBROIDERED (STITCH UP TO 54" SIZE) |
| BOTTOM FABRIC | SANTOON |
| INNER FABRIC | SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NAZMEEN EMBROIDERED |
| COLOUR | SACRAMENTO GREEN |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1 KG |
| CATALOG NAME | HOOR TEX HIT DESIGN 23019-C SERIES |
| PRICE | ₹ 1,097 |
| SIZE | SEMI-STITCHED |
| TOP FABRIC | GEORGETTE EMBROIDERED (STITCH UP TO 54" SIZE) |
| BOTTOM FABRIC | SANTOON |
| INNER FABRIC | SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NAZMEEN EMBROIDERED |
| COLOUR | CARMINE |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1 KG |
| CATALOG NAME | HOOR TEX HIT DESIGN 23019-B SERIES |
| PRICE | ₹ 1,097 |
| SIZE | SEMI-STITCHED |
| TOP FABRIC | GEORGETTE EMBROIDERED (STITCH UP TO 54" SIZE) |
| BOTTOM FABRIC | SANTOON |
| INNER FABRIC | SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NAZMEEN EMBROIDERED |
| COLOUR | PINE GREEN |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1 KG |
| CATALOG NAME | HOOR TEX HIT DESIGN 23019-A SERIES |
| PRICE | ₹ 1,097 |
| SIZE | SEMI-STITCHED |
| TOP FABRIC | GEORGETTE EMBROIDERED (STITCH UP TO 54" SIZE) |
| BOTTOM FABRIC | SANTOON |
| INNER FABRIC | SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NAZMEEN EMBROIDERED |
| COLOUR | EGGPLANT VIOLET |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| PRODUCT NAME | ALK D.NO.1023 SERIES |
| PRICE | ₹ 1,475 |
| SIZE | SEMI STITCHED |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE EMBROIDERED |
| BOTTOM FABRIC | DULL SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NAZMIN WITH EMBROIDERED |
| COLOUR | MELLOW |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| PRODUCT NAME | ALK D.NO.2007-C SERIES |
| PRICE | ₹ 1,199 |
| SIZE | SEMI STITCHED |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE EMBROIDERED |
| BOTTOM FABRIC | DULL SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NAZMIN WITH EMBROIDERED |
| COLOUR | SALMON |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| PRODUCT NAME | ALK D.NO.2007-A SERIES |
| PRICE | ₹ 1,199 |
| SIZE | SEMI STITCHED |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE EMBROIDERED |
| BOTTOM FABRIC | DULL SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NAZMIN WITH EMBROIDERED |
| COLOUR | WHITE |
| SHIPPING | EXTRA |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| PRODUCT NAME | MEHBOOB TEX D.NO.7773-B SERIES |
| PRICE | ₹ 1399 |
| TOP FABRIC | NET EMBROIDERED |
| BOTTOM FABRIC | SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | NET WITH WORK |
| COLOUR | BLACK |
| SHIPPING | EXTRA |