Cart (1)
Close
-
Alif Fashion Mahnoor Luxury Party Wear Collection Lavender Colour
Qty: 1 ₹1,250.00
| WEIGHT | 1.2 KG |
| PRODUCT NAME | MAHERA A-13 ALIF FASHION SERIES |
| PRICE | 1299/- |
| TOP | FUAX GEORGET WITH HEAVY SEQUENCE EMBROIDERY |
| SELVEES | FAUX GEORGETT WITH HEAVY SEQUENCE EMBROIDERY |
| BOTTOM | HEAVY SANTOON WITH PATCH WORK |
| INNER | HEAVY SANTOON |
| DUPATTA | HEAVY NAZMEEN WITH SEQUENCE EMBROIDERY WORK |
| COLOUR | AFRICAN |
| SHIPPING | EXTRA |
| PRODUCT NAME | MIDHAT A-17 BY ALIF FASHION |
| WEIGHT | 1.5 KG |
| PRICE | RS 1450/- |
| TOP | FUAX GEORGET WITH HEAVY EMBROIDERY |
| SLEEVES | FUAX GEORGET WITH HEAVY EMBROIDERY |
| BOTTOM | HEAVY SANTOON |
| INNER | HEAVY SANTOON |
| DUPATTA | HEAVY NAZMEEN WITH HEAVY EMBROIDERY |
| COLOUR | BLACK & SILVER |
| SHIPPING | READY TO SHIP |
| Product Name | Madeeha A-16 |
| Weight | 1.5 kg |
| Price | 1350 |
| Top | fuax georget with heavy embroidery and heavy pearl work |
| Sleeve | Â faux georgett with heavy embroidery with pearl work |
| Bottom | Heavy santoon self embroidery |
| Dupata |  Heavy nazmeen with embroidery work |
| Inner | heavy santoon self embroidery |
| Colour | Light Green |
| Shipping | Extra |
| Product Name | Elaf G No. 118 |
| Weight | 1.5 kg |
| Price | 1299 |
| Top | Butterfly Nett with heavy sequence embroidery work with sequence embroidery patch in back |
| Sleeve | Nett with heavy sequence embroidery work |
| Bottom | HEAVY SANTOON |
| Dupata | Butterfly net with sequence embroidery work with four side fancy Frill border |
| Colour | Lavender |
| Shipping | Extra |
| Weight | 1 kg |
| CATALOGUE | Alif Fashion Mehrak A-08 |
| Pcs | 1 |
| MOQ | 1 Piece |
| Price | ₹ 1199/ + Shipping |
| Top | Butterfly Nett with heavy embroidery work with handwork |
| DUPATTA | Butterfly net with embroidery work |
| Bottom/ Inner | Heavy santoon |
| Sleeve | Butterfly Nett with heavy embroidery work with Handwork |
| Weight | 1 kg |
| CATALOGUE | Kainat Fab Baroque Black |
| Pcs | 1 |
| MOQ | 1 Piece |
| Price | ₹ 1598/ + Shipping |
| Top | Georgette with Heavy Embroidery |
| DUPATTA | Net Dupatta with Heavy Embroidery |
| Bottom | Santoon |
| Inner | Santoon |
| Weight | 1 kg |
| CATALOGUE | Alif Fashion Azalea A-07 |
| Pcs | 1 |
| MOQ | 1 Piece |
| Price | ₹ 1599/ + Shipping |
| Top | Butterfly Net |
| DUPATTA | Butterfly Net |
| Bottom | Santoon |
| Inner | Santoon |
| Weight | 1 kg |
| Catalog | ANAYA HIT DESIGN A-04 BY ALIF FASHION |
| Pcs | 1 |
| MOQ | 1 PIECE |
| Size | Semi Stitched |
| TOP | Butterfly Net With Embroidery |
| BOTTOM | Heavy Santoon |
| DUPATTA | Butterfly Net Embroidered |
| AVG Price | Rs.1498/- |
| Catalogue Price | Rs.1498/- |
| PUBLISHED ON | Ready to Ship |
| Weight | 1 kg |
| Catalog | SIDRA BY ALIF FASHION |
| Pcs | 1 |
| MOQ | 1 PIECE |
| Size | Semi Stitched |
| TOP | Butterfly Net With Embroidery |
| BOTTOM | Heavy Santoon Embroidered |
| DUPATTA | Butterfly Net Embroidered |
| AVG Price | Rs.1549/- |
| Catalogue Price | Rs.1549/- |
| PUBLISHED ON | Ready to Ship |