Cart (1)
Close
-
Al-Meera D.no-1118 Design by Queen Studio in Orange Colour
Qty: 1 ₹900.00
| WEIGHT | 1 KG |
| CATALOG | KALAKARI HIT DESIGN 101 BY KALAKARI |
| PCS | 1 |
| AVG PRICE | ₹ 1,299 |
| CATALOG PRICE | ₹ 1,299 |
| MOQ | 1 PIECE |
| SIZE | UNSTITCHED |
| TOP FABRIC | NET EMBROIDERED |
| BOTTOM FABRIC | SANTOON SILK |
| DUPATTA FABRIC | NAZNEEN EMBROIDERED |
| COLOUR | GRAY & SILVER |
| SHIPPING | READY TO SHIP |
| WEIGHT | 1. KG |
| CATALOG | KILRUBA HIT DESIGN 27003 BY KILRUBA |
| PCS | 1 |
| AVG PRICE | ₹ 850 |
| CATALOG PRICE | ₹ 850 |
| BOTTOM | SEMI LAWN |
| DUPATTA | CHIFFON DIGITAL PRINT |
| MOQ | 1 PIECE |
| TOP | LUXURY LAWN COTTON PRINT WITH EMBROIDERY |
| COLOUR | GRAY & CYBER |
| SHIPPING | READY TO SHIP |
| WEIGHT | 1 KG |
| CATALOG | AL-MEERA HIT DESIGN 1208 BY AL-MEERA |
| PCS | 1 |
| AVG PRICE | ₹ 1,249 |
| CATALOG PRICE | ₹ 1,249 |
| MOQ | 1 PIECE |
| SIZE | SEMI STITCHED |
| TOP FABRIC | PURE LAWN DIGITAL PRINT WITH EMBROIDERY |
| BOTTOM FABRIC | PURE LAWN (2.0 MTR) |
| DUPATTA FABRIC | PURE SILK PRINTED |
| COLOUR | DEMIN & SILVER |
| SHIPPING | READY TO SHIP |
| WEIGHT | 1 KG |
| CATALOG | AL-MEERA HIT DESIGN 1208 BY AL-MEERA |
| PCS | 1 |
| AVG PRICE | ₹ 1,249 |
| CATALOG PRICE | ₹ 1,249 |
| MOQ | 1 PIECE |
| SIZE | SEMI STITCHED |
| TOP FABRIC | PURE LAWN DIGITAL PRINT WITH EMBROIDERY |
| BOTTOM FABRIC | PURE LAWN (2.0 MTR) |
| DUPATTA FABRIC | PURE SILK PRINTED |
| COLOUR | DEMIN & SILVER |
| SHIPPING | READY TO SHIP |
| WEIGHT | 1 KG |
| CATALOG | AL-MEERA HIT DESIGN 1120 BY AL-MEERA |
| PCS | 1 |
| AVG PRICE | ₹ 1,049 |
| CATALOG PRICE | ₹ 1,049 |
| BOTTOM FABRIC | SOFT COTTON |
| MOQ | 1 PIECE |
| OTHER DETAIL | SIZE - TOP XL (42 INCH.) SIZE - BOTTOM (36-42 INCH.) |
| SIZE | FULL STITCHED XL |
| TOP FABRIC | MUSLIN |
| COLOUR | WHITE & BLUE |
| SHIPPING | READY TO SHIP |
| Weight | 1 kg |
| CATALOGUE | Al-Meera D.no-1118 Cream |
| Pcs | 1 |
| MOQ | 1 Piece |
| Catalogue Price | ₹ 900/ + Shipping |
| PUBLISHED ON | Ready to Ship |
| Top | Foux with inner santoon |
| Colour | Pink |
| Bottom | jaam satin (100% cotten) |
| Top Size | Top xl size chest (42) |
| Â Bottom Size | Bottom xl size (36-42) |
| Weight | 1 kg |
| CATALOGUE | Al-Meera D.no-1118 Orange |
| Pcs | 1 |
| MOQ | 1 Piece |
| Catalogue Price | ₹ 900/ + Shipping |
| PUBLISHED ON | Ready to Ship |
| Top | Foux with inner santoon |
| Colour | Pink |
| Bottom | jaam satin (100% cotten) |
| Top Size | Top xl size chest (42) |
| Â Bottom Size | Bottom xl size (36-42) |
| Weight | 1 kg |
| CATALOGUE | Al-Meera D.no-1118 Green |
| Pcs | 1 |
| MOQ | 1 Piece |
| Catalogue Price | ₹ 900/ + Shipping |
| PUBLISHED ON | Ready to Ship |
| Top | Foux with inner santoon |
| Colour | Pink |
| Bottom | jaam satin (100% cotten) |
| Top Size | Top xl size chest (42) |
| Â Bottom Size | Bottom xl size (36-42) |
| Weight | 1 kg |
| CATALOGUE | Al-Meera D.no-1118 |
| Pcs | 1 |
| MOQ | 1 Piece |
| Catalogue Price | ₹ 900/ + Shipping |
| PUBLISHED ON | Ready to Ship |
| Top | Foux with inner santoon |
| Colour | Pink |
| Bottom | jaam satin (100% cotten) |
| Top Size | Top xl size chest (42) |
| Â Bottom Size | Bottom xl size (36-42) |