Cart (1)
Close
-
Al Amra Series Present Anaya Zf 32 in Pink and White Colour
Qty: 1 ₹1,399.00
| ANAYA ZF 21 BY AL AMRA SERIES SALWAR SUITS in SKY COLOUR | |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| CATALOG | ANAYA ZF 21 BY AL AMRA |
| PCS | 1 |
| AVG PRICE | ₹ 1,449 |
| CATALOG PRICE | ₹ 1,449 |
| MOQ | 1 PIECE |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE EMBROIDERED |
| BOTTOM FABRIC | SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | HEAVY NAZMEEN CHIFFON EMBROIDERED |
| COLOUR | SKY |
| SHIPPING | READY TO SHIP |
| WEIGHT | 1 KG |
| CATALOG | ANAYA ZF 22 BY AL AMRA |
| PCS | 1 |
| AVG PRICE | ₹ 1,348 |
| CATALOG PRICE | ₹ 1,348 |
| BOTTOM | SANTOON EMBROIDERED |
| DUPATTA | HEAVY BUTTERFLY NET |
| MOQ | 1 PIECE |
| TOP | FAUX GEORGETTE EMBROIDERED |
| COLOUR | BLACK & CREAM |
| SHIPPING | READY TO SHIP |
| WEIGHT | 1 KG |
| CATALOG | ANAYA ZF 08 |
| PCS | 1 |
| AVG PRICE | ₹ 1,498 |
| CATALOG PRICE | ₹ 1,498 |
| BOTTOM FABRIC | SANTOON EMBROIDERED |
| DUPATTA FABRIC | HEAVY BUTTERFLY NET EMBROIDERED |
| MOQ | 1 PIECE |
| TOP FABRIC | BUTTERFLY NET WITH EMBROIDERY |
| COLOUR | GRAY & PINK COLOUR |
| SHIPPING | READY TO SHIP |
| WEIGHT | 1.2 KG |
| CATALOG | ANAYA ZF 29 |
| PCS | 1 |
| AVG PRICE | ₹ 1,398 |
| CATALOG PRICE | ₹ 1,398 |
| MOQ | 1 PIECE |
| SIZE | SEMI STITCHED |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE EMBROIDERED |
| BOTTOM FABRIC | SANTOON |
| DUPATTA FABRIC | GEORGETTE EMBROIDERED |
| COLOUR | RED & PEACH COLOUR |
| SHIPPING | READY TO SHIP |
| EIGHT | 1.2 KG |
| CATALOG | ANAYA ZF 32 |
| PCS | 1 |
| AVG PRICE | ₹ 1,399 |
| CATALOG PRICE | ₹ 1,399 |
| MOQ | 1 PIECE |
| SIZE | SEMI STITCHED |
| TOP FABRIC | FAUX GEORGETTE EMBROIDERED |
| BOTTOM FABRIC | SANTOON EMBROIDERED |
| DUPATTA FABRIC | NAZMEEN CHIFFON EMBROIDERED |
| COLOUR | PINK & WHITE COLOUR |
| SHIPPING | READY TO SHIP |
| Product Name | ANAYA ZF 38 |
| Weight | 1.5 kg |
| Price | 1200 |
| Top | FRONT FOX GEORGETTA with heavy embroidery with hand attech moti and diamond with daman petch. BACK plain |
| Sleeve | FOX GEORGETT with hevy embroidery and hand attech moti diamond NECK Embroidery with hand attech moti |
| Bottom | Santoon with embroidery petch |
| Dupata | Heavy butterfly nett with hand attech diamond |
| Inner | Available Santoon |
| Colour | Sky |
| Shipping | Extra |
| Product Name | ANAYA ZF 26 |
| Weight | 1.5 kg |
| Price | 1250 |
| Top | FRONT FOX GEORGETTA with heavy embroidery with hand attech moti and diamond with daman petch. BACK plain |
| Sleeve | FOX GEORGETT with hevy embroidery and hand attech moti diamond NECK Embroidery with hand attech moti |
| Bottom | Santoon with embroidery petch |
| Dupata | Heavy butterfly nett with hand attech diamond |
| Inner | Available Santoon |
| Colour | Light Green |
| Shipping | Extra |
| Weight | 1 kg |
| Catalog | ANAYA ZF 19 BY AL AMRA |
| Pcs | 1 |
| MOQ | 1 PIECE |
| Size | Semi Stitched |
| TOP | Butterfly Net With Heavy Embroidery Work & Sequins & Hand Work Attached Diamond & Moti |
| BOTTOM | Shantoon With Embroidery Patch |
| DUPATTA | Butterfly Net With Heavy Embroidery Work & Sequins Work |
| Type | Rs.1399/ + Shipping |
| Catalogue Price | Semi-Stitched |
| PUBLISHED ON | Ready to Ship |
| Weight | 1 kg |
| Catalog | ANAYA ZF 18 BY AL AMRA |
| Pcs | 1 |
| MOQ | 1 PIECE |
| Size | Semi Stitched |
| TOP | Butterfly Net With Heavy Embroidery Work & Sequins & Hand Work Attached Diamond & Moti |
| BOTTOM | Shantoon With Embroidery Patch |
| DUPATTA | Butterfly Net With Heavy Embroidery Work & Sequins Work |
| Type | Rs.1399/ + Shipping |
| Catalogue Price | Semi-Stitched |
| PUBLISHED ON | Ready to Ship |