Cart (1)
Close
-
SHREE FABS ANAYA LAWN COLLECTION BEST PRICE 2020
Qty: 1 ₹6,137.25
| WEIGHT | 16 KG |
| PRODUCT NAME | LIFE CHOICE VOL-2 BY NEW EAGLE |
| PRICE | 4275/- |
| TOP | PURE COTTON (2.40 MTR) |
| BOTTOM | PURE COTTONÂ (2.40 MTR) |
| DUPATTA | PURE COTTON MAL MAL (2.25 MTR) |
| COLOUR | MULTIPLE |
| SHIPPING | EXTRA |
| Product Name | INAYA VOL 02 |
| Weight | 1.2 kg per peace |
| Price each | 285 |
| Total Peace | 10 |
| Top | Pure Cotton (cut approx2/35) |
| Bottom | Pure Cotton (cut approx 2.00mtr) |
| Dupatta | Pure Cotton Mal Mal (cut 2.25 mtr) |
| Colour | Multiple |
| Shipping | Extra |
| Price | Rs 285×10=2850 |
| Product Name | GULAHMED VOL 09 |
| Weight | 1.2 kg per peace |
| Price each | 320 |
| Total Peace | 10 |
| Top | Pure Lawn (cut approx2/35) |
| Bottom | Pure lawn (cut approx 2.00mtr) |
| Dupatta | Pure Cotton Mal Mal (cut 2.25 mtr) |
| Colour | Multiple |
| Shipping | Extra |
| Price | Rs 320×10=3200 |
| Product Name | New Eagle |
| Weight | 5 kg |
| Price | 285*10pc |
| PUBLISHED ON | Ready to Ship |
| Top | PURE COTTON TOP 2.40 MTR |
| Bottom | PUREÂ COTTON BOTTOM 2.MTR |
| Dupatta | DUPATTA PURE COTTON MAL MAL 2.25 MTR |
| Colour | Multiple |
| Shipping | Extra |
| BRAND | Fair Lady Surat, Salwar Suits |
| NO. OF PIECES | 4 Â Pcs |
| AVERAGE PRICE | 749 Â RS |
| CATLOG PRICE | 2996 + 350 SHIPPINGÂ +5 % GST =3513.3Â |
| FABRIC | COTTON |
| WORK | PRINT + EMB |
| Â DETAILS | FABRIC DETAILS:- TOP:- *PURE LAWN COTTON* *DIGITAL PRINT* *_WITH HEAVY EMBROIDERY _* DUP:- *PURE NAZNEEN DUPATTA* BOT:- DYED LAWN COTTON *RATE:-749/- + GST CHIFFON* NOTE:- SHIPPING CHARGE EXTRA |
| BRAND | Salwar Suits, Shree Fabs surat |
| NO. OF PIECES | 5 Â Pcs |
| AVERAGE PRICE | 1099 Â RS |
| CATLOG PRICE | 5495 + 350 SHIPPINGÂ +5 % GST =6137.25Â |
| FABRIC | COTTON LAWN |
| WORK | EMB |
| Â DETAILS | TOP PURE COTTON LAWN WITH HEAVY SELF EMBRODERY BOTTOM SEMILAWN DUPPTA EMBRODERD NET |